Як коронавірус вплине на автомобільний ринок у світі

Пандемія вірусу COVID-19 спричинила значний вплив на всі сфери життя населення. Випадки зараження виявлені на більше, ніж 180 територіях та країнах світу. Поки у Китаї ситуація покращується, у Європі поширення вірусу лише набирає обертів. Як це вплине на ринок авто?

Підприємства у Китаї зупинили свою роботу. Одна з найбільших місцевих корпорацій Dongfeng Motor, що має спільні підприємства, наприклад, з Peugeot-Citroen і Renault, оголосила про позапланові безстрокові канікули для своїх співробітників у зв'язку із загрозою розповсюдження коронавірусу. Цьому ж прикладу наслідував ряд інших провідних світових компаній, що випускають машини на території КНР, в тому числі Toyota і Honda.

Наслідки зупинки роботи підприємств у США відчули й інші країни. Так, світовий автогігант Hyundai був змушений призупинити виробництво на всіх своїх підприємствах в країні, де випускають машини не тільки для місцевого ринку, але також для США, Європи, Близького Сходу і ряду інших регіонів.

У лютому найбільший у світі автомобільний ринок, що у Китаї, обвалився на 79%, що стало найбільшим падінням за всю його історію. Обсяг реалізації нових легковиків в КНР склав всього 310 тис. штук і відкотив ринок на рівень 15-річної давності. Продажі нових авто починають падати й у Європі. Аналітики LMC Automotive прогнозують у 2020 році падіння світових продажів легковиків на 4% – до 86,4 млн одиниць, що відкине ринок до показників 2013 року.

Наприклад, в Італії, де кількість хворих на коронавірус зростає найвищими темпами в Європі, продажі нових автомобілів в лютому впали на 9%. У сусідній Іспанії ринок просів на 6%, а Великобританія втратила 3% продажів нових авто. У зв’язку з цим попит на вживані авто може зрости.

Як же зміниться ситуація в Україні?

Сам по собі карантин прямого впливу на ринок нових авто може і не матиме, однак вплине паніка населення та зменшення готовності українців купувати автівки. Окрім цього, з 9 березня в Україні стали підійматися курси іноземних валют, а послаблена гривня продажу автомобілів не сприяє.

У зв’язку з закриттям кордонів українці більше купуватимуть вживані автомобілі всередині країни. Таким чином, може зрости попит на дешеві марки й моделі автівок. Зазначимо, що падіння продажів автомобілів, у часи боротьби з коронавірусом, здається логічним, однак подальший розвиток ситуації спрогнозувати вкрай складно.

Схожі публікації

Поділитись із друзями

Слідкуйте за нами

Telegram

Замов авто через Telegram-чат

Написати
Instagram

Найкрасивіші підбірки авто наших клієнтів

Слідкувати
Youtube

Свіжі огляди авто

Дивитися