Обов'язковий технічний контроль транспортних засобів: що потрібно знати

З 2020 року в Україні хочуть відновити обов'язковий технічний контроль транспортних засобів, який був скасований у 2011 році. Зараз у країні близько 500 об'єктів, де можна пройти техогляд, серед них WEST AUTO HUB.

Наші фахівці виконають усе якісно та швидко. Для проходження техогляду потрібно мати при собі паспорт або інші документи, що посвідчують особу, а також свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.

Які категорії транспортних засобів можуть пройти технічний огляд у WEST AUTO HUB:

 • легкові автомобілі, які використовуються для транспортування вантажу або перевезення пасажирів з метою отримання прибутку;
 • вантажні автомобілі, причепи та напівпричепи; автобуси та спеціалізовані транспортні засоби, що перевозять небезпечні вантажі;
 • усі автомобілі, які працюють в службі таксі.

Обов’язковий технічний контроль транспортного засобу передбачає перевірку технічного стану транспортного засобу, а саме:

 • системи гальмового і рульового керування;
 • зовнішніх світлових приладів;
 • пневматичних шин та коліс;
 • світлопропускання скла;
 • газобалонного обладнання (за наявності);
 • інших елементів у частині, що безпосередньо стосується безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього природного середовища.

Слід пам’ятати про те, що будь-які зміни у конструкції та переобладнання повинні бути зареєстровані в установленому законодавством порядку. В іншому випадку такі зміни вважатимуться неправомірними й клієнт не зможе здійснити техогляд.

Яка періодичність проходження обов’язкового технічного контролю:

 • Для легкових автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажних автомобілів (незалежно від форми власності) вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепів до них із строком експлуатації понад два роки – кожні два роки.
 • Для вантажних автомобілів вантажопідйомністю понад 3,5 тонни, причепів до них та таксі незалежно від строку експлуатації – щороку.
 • Для автобусів та спеціалізованих транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, незалежно від строку експлуатації – двічі на рік.

Фахівці WEST AUTO HUB переконані, що така процедура необхідна не для того, щоб отримати черговий папірець. Техогляд потрібно робити, перш за все, для власної безпеки.

"Нам важливо, щоб клієнт усвідомлював, що процедура технічного контролю – це не чергова бюрократична тяганина. Перш за все, це потрібно робити заради власної безпеки. Важливо перевіряти справність транспорту, адже наслідки можуть бути непоправними", – зазначила керівниця випробувальної лабораторії, в якій проводять техогляд транспортних засобів, Катерина Осмолович.

У разі позитивного результату після проведення обов’язкового технічного контролю транспортного засобу замовникові видається протокол перевірки технічного стану. У протоколі зазначається строк чергового проходження обов’язкового технічного контролю транспортного засобу відповідно до періодичності проходження.

 

Схожі публікації

Поділитись із друзями

Слідкуйте за нами

Telegram

Замов авто через Telegram-чат

Написати
Instagram

Найкрасивіші підбірки авто наших клієнтів

Слідкувати
Youtube

Свіжі огляди авто

Дивитися