Правила проходження техогляду автівок змінено

З 1 травня в Україні змінили правила проходження технічного огляду автомобілів. Основна зміна - власники автомобілів мають клеїти відповідну радіочастотну мітку у верхній частині лобового скла.

“У разі позитивного результату після проведення обов’язкового технічного контролю транспортного засобу замовникові видається протокол перевірки технічного стану із самоклейкою міткою радіочастотної ідентифікації, яка розміщується в правій верхній частині вітрового скла (на внутрішньому боці) транспортного засобу. У разі негативного результату або невідповідності даних у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу даним ідентифікації транспортного засобу складається акт невідповідності технічного стану транспортного засобу”, - зазначає керівник відділу сертифікації автомобілів компанії WEST AUTO HUB Катерина Осмолович.

Пізніше на дорогах встановлять спеціальне обладнання, яке дозволить зчитувати інформацію з таких міток. Варто зазначити, що власник ТЗ, який отримав бланк протоколу ОТК до вступу в силу нової постанови, може користуватися документом старого зразка до завершення його терміну дії.

Обов’язковому технічному контролю підлягають:

  • вантажні автомобілі;
  • автобуси;
  • причепи та напівпричепи;
  • легкові автомобілі що використовуються для перевезення пасажирів з метою отримання прибутку(таксі).

Вимоги для проходження техогляду: автомобіль повинен бути в справному технічному стані.

Перевірці підлягають: гальмівні системи, функціонування зовнішніх світлових приладів, рульового керування та інші системи.

У разі позитивного результату проведення ОТК транспорного засобу, замовнику видається протокол перевірки технічного стану КТЗ.

Періодичність проходження ОТК для транспортних засобів становить:

  • для легкових автомобілів що використовується для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку і строком експлуатації більше 2-х років - кожні 2 роки;
  • для вантажних автомобілів незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3.5 тонни, причепів до них із строком експлуатації більше двох років- кожні два роки;
  • для вантажних автомобілів вантажопідйомністю більше 3.5 тонни, причепів до них та таксі незалежно від строку експлуатації- щороку;
  • для автобусів та спеціалізованих транспортних засобів,що перевозять небезпечні вантажі, незалежно від строку експлуатації – двічі на рік.

Схожі публікації

Поділитись із друзями

Слідкуйте за нами

Telegram

Замов авто через Telegram-чат

Написати
Instagram

Найкрасивіші підбірки авто наших клієнтів

Слідкувати
Youtube

Свіжі огляди авто

Дивитися