Досі їздите в своєму авто по дорученню? Як стати офіційним власником свого авто читайте далі

Ірина Курса, 12 березня 2019

Авто з-за кордону - приваблива покупка. Але часу на те, щоб поїхати, знайти, купити, оформити документи катастрофічно не вистачає? Для таких випадків є рішення - знайти того, хто зробить це за вас. І все, здавалося б просто, якби не одне АЛЕ.

До 25 листопада 2018 року відповідно до Закону України 3251 від 07.10.2015, той хто придбав авто для власного використання, немає права відчуження протягом календарного року. Саме тому, ви (та й більшість інших) знайшли вихід придбавши авто по дорученню та досі чекаєте коли мине рік (бо знову ж таки, не всі взяли до уваги те, що мова йде про рік саме календарний, а не про 365 днів від дати покупки).

Але ж чи є ви повноцінним власником в такому випадку? Так, але не зовсім. Є ряд випадків, через які вашу автівку можуть просто вилучити. (Наприклад коли попередній власник має заборгованості перед банком, несплачені штрафи тощо).

Якщо ви читаєте це та впізнаєте себе, то ця стаття для вас.

Наразі всі обмеження щодо перереєстрації автомобіля зняті! 25 листопада 2018 року вступив в дію Закон України 8487 від 15.06.2018, який це підтверджує. Тому, кожен власник автомобіля, який досі їздить по дорученню, може перереєструвати автівку на себе. Для цього треба звернутися до представників компанії WEST AUTO HUB або до Сервісного центру МВС та зареєструвати авто на себе.

 

Які документи треба для перереєстрації автомобіля

“Перереєстрація автівки дещо відрізняється від першої реєстрації. Але документи потрібні практично ті ж самі. Щоправда, є кілька моментів, які варто уточнити: яке авто перереєстровується - легкове, вантажне, автобус, причіп тощо; скільки людей вписано в дорученні. Від цього залежить, які саме документи має подати власник”, - розповідає менеджер компанії WEST AUTO HUB Наталія Бахал.

“Ми приймаємо оригінали документів, робимо копії та віддаємо людям назад. Це потрібно для того, щоб перевірити всі дані. Попередній власник, наприклад, перевіряється на всі арешти. Бо буває таке, що є несплачені штрафи. Перед перереєстрацією він повинен сплатити всі штрафи”, - продовжує розповідати пані Наталія.

В дорученні обов'язково повинні бути вказані два власники (наприклад, чоловік та дружина). З собою треба мати такі документи:

  • паспорти власників (наприклад, чоловіка та дружини);
  • технічний паспорт автомобіля;
  • оригінал доручення.

“Генеральне доручення дає багато повноважень, проте, якщо у ньому вказаний лише один власник, процес перереєстрації трохи ускладнюється, адже в людини повинен бути зв’язок з попереднім власником машини. Чому? Тому що самому на себе перереєструвати автівку неможливо. Саме тому у більшості доручень вказують двох власників. Це дає можливість у майбутньому не зачіпати попереднього власника авто, а зареєструвати машину один на одного. Наприклад, чоловік на дружину або навпаки”, зазначає Наталя Бахал.

Для перереєстрації вантажного авто потрібні ті ж самі документи, що й для перереєстрації легкового плюс договір купівлі-продажу. Такий договір потрібен також у випадку перереєстрації легкових авто, коли власник продає друге обо більше авто за рік.

Варто зауважити, що при перереєстрації другого автомобіля за рік, власник також повинен сплатити податок у розмірі 6,5 % від вартості авто.

Обов’язковим моментом у перереєстрації будь-якого автомобіля є фактична наявність машини для перевірки експертом. Вони оглядають зовнішній стан, звіряють з документами тощо.

Якщо у вас виникли питання щодо перереєстрації автівки, звертайтеся до наших менеджерів за номерами телефону: 0 800 21 20 30

 

Схожі публікації

Поділитись із друзями

Слідкуйте за нами

Telegram

Замов авто через Telegram-чат

Написати
Instagram

Найкрасивіші підбірки авто наших клієнтів

Слідкувати
Youtube

Свіжі огляди авто

Дивитися