На що звернути увагу при виборі авто? 5 порад від фахівця

Іванна Костюк, 05 серпня 2019

Вибір автомобіля - доволі важлива справа. Часто майбутні автовласники купують авто “з сюрпризом” і навіть не підозрюють про це. Лише досвідченні фахівці можуть з легкістю визначити, чи було авто бите, фарбоване, чи замінювали там заводські деталі тощо. Про те як виявити ці та інші дефекти гороповідають менеджери з продажу автомобілів компанії WEST AUTO HUB Артем Балецький та Артур Больчук.

1. Чітко зрозуміти, яким має бути авто

Автомобіль купують для різних цілей. Хтось шукає сімейний варіант, хтось для бізнесу, хтось для дружини тощо. Для того, аби првильно обрати автомобіль, у першу чергу потрібно зрозуміти, для чого саме він вам потрібен. Адже не все, що сподобається вам з першого разу, може підійти саме для ваших цілей. Перед тим, як визначитися з маркою та моделлю задайте собі кілька питань. Наприклад: автомобіль буде їздити лише по місту чи й на дальні дистанції? Чи будете ви виїжджати автомобілем на природу (до озера, лісу, в гори тощо)?Скільки людей зазвичай буде в автівці?  Для власних потреб чи і для службових теж? Чи будете ви перевозити вантажі? Які?

Таких питань може бути дуже багато. Чи чіткіші відповіді на них будуть, тим більш вдало зможете підібрати авто для своїх потреб.

2. Підключити «колективний розум»

Ніколи не купуйте автомобіль самостійно! Часто буває, що люди роблять покупки на емоціях, так би мовити - “ведуться” на оболонку. Згодом ж виявляється, що придбали зовсім не те. Саме тому фахівці радять залучити до покупки чоловіка/дружину і не тільки! Розпитайте у друзів і знайомих про їхній досвід, почитайте відгуки в інтернеті. Найкраще - візьміть з собою на огляд автомобіль людину, яка дійсно розбирається в темі та зможе “тверезо” оцінити ваш вибір і дати слушні поради.

3. Поставити сотню запитань

Часто автомобілі продають не лише власники, а й перекупщики. Їхня ціль - якнайшвидше продати авто та заробити на ньому. Вони ніколи не скажуть вам правду про те, що в автомобілі щось не так. Здебільшого навіть не через те, що хочуть збрехати, а через те, що самі не знають, бо ніколи не їздили на ньому. Найкраще все ж купувати автомобіль у власника або у перевірених компаній-продавців. Якщо ж натрапили на перекупщика - ставте якомога більше запитань. Наприклад: яку деталь замінювали? А де її купували? А скільки коштувала? А зберігся чек? Скільки часу зайняв ремонт? На якому сервісі це робили? Маєте телефон механіка?.. і так далі. Зазвичай через декілька запитань вам вдасться зрозуміти, чи добросовісний продавець, чи ні.

4. Перевірити пробіг та «історію»

Пробіг - один з найважливіших показників, на які звертають увагу під час покупки. Проте оригінальний пробіг часто “скручують”, щоб продати авто вигідніше.Перевірити справжність пробігу часом можуть не на кожному сервісі. Але досвідчені водії можуть відразу приблизно сказати - оригінальний пробіг чи ні. Це видно з інтер’єру автомобіля - якщо машина експлуатувалася довгий час, то сидіння будуть пошарпані, кермо більш стерте, паски безпеки ослаблені.

Щодо зовнішніх показників - тут варто перевірити авто на підфарбовування спеціальним приладом. Якщо машина потрапляла у дтп чи зазавала механічних пошкоджень іншими шляхами, її фарбували, шпаклювали тощо. Проте не завжди. Часто деталі машини замінюють. Але й це можна виявити неозброєним оком. Найкращий варіант - перед покупкою загнати автомобіль на діагностику на СТО. Зверніть увагу! Не варто їхати на СТО, яке обирає продавець.Краще за все виберіть сервіс офіційного диллера тієї марки, яку зібралися придбати.

5. Перевірити ціни

Перед покупкою обов’язково перевірте ціну на автомобіль та порівняйте її з цінами на такі ж автомобілі на спеціалізованих сайтах. Зверніть увагу, що чим краща комплектація, тим вищою буде ціна. Є загальна формула, за якою вираховують приблизну ціну автомобіля: після першого року експлуатації втрачається близько 20% вартості від початкової ціни, за наступний рік – ще 15%, і за кожен наступний – по 10%.

Схожі публікації

Поділитись із друзями

Слідкуйте за нами

Telegram

Замов авто через Telegram-чат

Написати
Instagram

Найкрасивіші підбірки авто наших клієнтів

Слідкувати
Youtube

Свіжі огляди авто

Дивитися